Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Nauka kodowania online dla dzieci i młodzieży.

Nauka kodowania online dla dzieci i młodzieży.

Przenosimy się do Internetu z praktycznie każdą już dziedziną życia. Jest to kolejny krok w budowaniu naszej cywilizacji. Internet stał się już miejscem, które jest wielką wizytówką większości firm, sklepem, z którego można kupować produkty dostarczane prosto do domu, jak i wreszcie co najważniejsze, miejscem, gdzie kolejne pokolenia mogą stawiać na rozwój i kształcenie się w najważniejszych dziedzinach życia.

Ostatnio odnotowaliśmy duży wskaźnik zapytań o możliwości wzięcia udziału w naszych kursach bez wychodzenia z domu. Tym samym jesteśmy już pewni, że kursy programowania online, mogą ruszyć z pełnym impetem, tak jak nieśmiale planowaliśmy i wprowadzaliśmy je od kilku semestrów.

Jaka jest przewaga kursów online nad stacjonarnymi?

Nie można tu mówić o tym, że któreś z nich są lepsze czy gorsze. Są zdecydowanie różne, jeżeli chodzi o formę, natomiast końcowe efekty są równie zadowalające. Nasi słuchacze korzystający z możliwości nauki online w webinarach prowadzonych przez nas na żywo, na koniec kursu mają dokładnie taką samą olbrzymią wiedzę, jak nasi słuchacze zajęć stacjonarnych. Kształtowane są w nich także dokładnie takie same cechy, które umożliwiają im jeszcze lepszy rozwój zarówno wielokierunkowo, jak i w programistycznej przyszłości.

Oprócz tego wymienić możemy jeszcze jeszcze kilka innych podobieństw.

Lekcje prowadzone są na żywo, w mało licznych grupach (po kilkunastu słuchaczy w klasie), dzięki czemu każdy może zadać pytanie, omówić problem, czy podzielić się ciekawymi doświadczeniami i zagadnieniami. Ilość słuchaczy pozwala na kształtowanie umiejętności pracy w grupie, a jednocześnie każdy może liczyć na indywidualną uwagę prowadzącego.

Nowoczesne platformy e-learningowe pozwalają nam prowadzić zajęcia w taki sposób, jakby wszyscy siedzieli w jednej klasie. Prowadzący ma dostęp do tego, co robią uczniowie, może im dokładnie wskazać, gdzie leży problem, czy połączyć ich doświadczenia i materiały w jeden projekt.

Dla kogo kurs programowania online?

Kurs programowania online dla dzieci doskonale sprawdza się w przypadku uczniów, którzy wolą samodzielną pracę lub z jakiegoś powodu leśnictwo w darmowych zajęciach jest dla nich problemem. Najczęściej korzystaj takiej możliwości rodziny, które mieszkają daleko od najbliższej stacjonarnej szkoły programowania lub pojawiają się na ich drodze inne problemy związane z ewentualnym wygospodarowaniem czasu, lub środków, aby uczeń mógł brać udział w warsztatach.

Kursy programowania online


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *