Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Zajęcia dodatkowe dla dzieci Toruń

Zajęcia dodatkowe dla dzieci Toruń

Jak wybrać zajęcia dodatkowe dla dziecka?

Jednym z elementów dzieciństwa jest nie tylko świetna zabawa, ale też optymalne wykorzystanie czasu, podczas którego nasze ciało i umysł ma wzmożone tempo rozwoju. Stąd zajęcia dodatkowe dla dzieci to jedna z najlepszych opcji. W ten sposób pozwalamy najmłodszym na korzystanie z dobrodziejstw nauki od najwcześniejszych lat, wspomagając ich rozwój, umiejętności społeczne i dając mnóstwo pozytywnych wspomnień (o ile oczywiście nie przymuszamy do aktywności). Wybór aktywności powinien oscylować właśnie według takich wytycznych jak to, aby zajęcia były dla dziecka fascynujące, dawały mu poczucie tego, że jego potrzeby i umiejętności są ważne, wzmacniały pewność siebie i sprawiały, że pasje czy hobby kwitły, a nie zostały stłamszone w zarodku. Nie da się posiadać „planu na dziecko”. Jest to autonomiczna jednostka, która może odbiegać zainteresowaniami od naszych i ma do tego pełne prawo. Naszym zadaniem jest to szanować i wspierać decyzje, jeżeli nie są dla niego zagrożeniem. A wsparcie ich możemy zacząć właśnie od doboru uszczęśliwiających je zajęć dodatkowych.

W miastach wybór zajęć popołudniowych jest ogromny. Często trudno zdecydować się na konkretne, a lekcje próbne w każdej placówce są oblegane. Jakie możemy znaleźć zajęcia dodatkowe dla dzieci? Toruń przedstawia ciekawe oferty dla dzieciaków w każdym wieku!

Trochę ruchu

Zacznijmy od aktywności fizycznych! Niezwykle ważnych w czasach, kiedy nawet małe dzieci często wolą korzystać z biernej rozrywki przed monitorem, niż postawić na nieco ruchu. Często też miasto nie daje wystarczających możliwości w kwestii bezpieczeństwa przebywających na zewnątrz dzieciaków, czy organizacji odpowiednich miejsc. Tu opcją wartą rozważenia są ruchowe zajęcia popołudniowe dla dzieci. Odpowiednia dawka fizycznej aktywności pod okiem przeszkolonych trenerów wspomaga rozwój fizyczny, pozwala na zachowanie kondycji, poprawia sylwetkę, a także zapobiega epidemii otyłości i często powiązanej z nią cukrzycy. Takie dodatkowe zajęcia dają często wiele frajdy i pozwalają spalić rozsadzającą nasze pociechy energię w pozytywny sposób, wpływając na poprawę snu i relaks. Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieci, w Toruniu które zapewnią im mnóstwo frajdy? My polecamy Rolls School — naukę jazdy na rolkach, gdzie na pewno dzieciaki świetnie spędzą czas wolny.

Nieco rozwoju

Może warto postawić na coś, co nie otwiera drogi w konkretnym kierunku, ale daje możliwości najlepszego rozwoju. Coraz częściej na rynku pojawiają się zajęcia dodatkowe dla dzieci, podczas kocich najmłodsi są uczeniu umiejętności takich jak koncentracja czy wspomaganie przyswajania wiedzy. Dzięki nim łatwiej im rozwiązywać codzienne trudności, rozumieć materiał szkolny, czy przygotowywać się do ważnych sprawdzianów, czy egzaminów. Zajęcia pozaszkolne ćwiczące pamięć i rozwijające koncentrację są również świetną inwestycją w przyszłość dziecka. My proponujemy lekcje w Akademii Sowy, która prowadzi zajęcia dla dzieciaków z najmłodszych klas szkoły podstawowej, które dopiero wkraczają na szlak świadomej edukacji i rozwoju.

Szczypta języka

Nauka języka? Oczywiście, jedna z najpopularniejszych opcji przy wyborze zajęć pozalekcyjnych, a także ciekawa propozycja z punktu widzenia rozwoju dziecka. Nauka języka obcego działa na zasadzie aktywowania pewnych obszarów mózgu w taki sposób, że im wcześniej pozwolimy maluchowi na poznawanie nowych języków, tym bardziej będzie miało ono predyspozycje do nauki kolejnych w przyszłości. Szkoły językowe, w których odbywają się zajęcia dla dzieci, zgodnie mówią o olbrzymim wpływie tego typu aktywności na umiejętności poznawcze od najmłodszych lat. Jedna z ciekawszych ofert na toruńskim rynku edukacyjnym to według nas szkoła językowa K.I.D.S. Oferuje ona kursy dla dzieci i młodzieży, które doskonale wpisują się w zapotrzebowanie rynku.

Porcja nauk ścisłych

A może rozwój dziecka poprzez nauki ścisłe? Brzmi przerażająco dla co poniektórych, ale uspokajamy… Konieczność perfekcyjnej znajomości matematyki nie jest wymagana. Od siebie proponujemy w tym zakresie kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Tego typu zajęcia popołudniowe okazują się być bardzo ciekawe niezależnie od wieku. Rozwijają całościowo, wpływając na rozwój funkcji poznawczych, analityczne i logiczne myślenie oraz kreatywność. Zajęcia prowadzone w myśl zasady Design Thinking gdzie słuchacz stawiany jest przed problemem, a nie rozwiązaniem zdecydowanie wpływają na świetny i ciekawy rozwój. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, która znajduje się tutaj!

Fajne zajęcia dodatkowe dla nastolatków

Zajęcia dodatkowe dla dzieci i nastolatków to często podobne kierunki, zmieniają się tylko metody nauczania i materiały. Często w szkołach reklamujących się jako szkoła dla najmłodszych odnajdziemy także wiele ciekawych opcji nauki w grupach wiekowych dla nastolatków. Wystarczy tylko dobrze poszukać. Odpowiednie zajęcia dopasowane do wieku i trendów na pewno będą jedną z najlepszych i najfajniejszych rzeczy, jakie mogą spotkać zarówno nastolatka, jak i malucha.


Komentarze

  1. Booka

    Dzięki za fajny tekst. Od razu się człowiekowi nieco w głowie rozjaśniło, bo czasami widzę jakieś zajęcia i pierwsze pytanie jakie się pojawia to: po co? Rzeczywiście chyba każde zajęcia pozalekcyjne rozwijają, a do tego mogą być fajnym wypełniaczem czasu i nauką w jednym. Co do zajęć dla nastolatków, to czasami ciężko znaleźć. Mają one swój mały świat, gdzie siedzą z rówieśnikami i jakiekolwiek, choć najmniejsze odstępstwo od normy może być dla nich albo powodem do drwin albo znów do zachwytu. Ciężko… XD

    Odpowiedz


  2. Hania

    Moje dziecko jest zadowolone ( więc ja razem z nim ) z zajęć w Zaprogramowanych. Jak ktoś nie ma pomysłu to serdecznie polecam. Naprawdę wysoki poziom, super zajęcia i fajni nauczyciele umiejący podejść do każdego dziecka indywidualnie.

    Odpowiedz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *